Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğrencilerine İş Teklifi

Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü’nden bu  yıl mezun olan 17 öğrenciye toplu iş teklifi geldi.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün arazi toplulaştırma ihalesine katılan firmalar, bu konuda çok sayıda elemana ihtiyaç duyunca soluğu Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği’nde aldı.

Firma yetkilileri, bu yıl mezun olan 17 öğrenciye iş teklifi yaptı. Bu yıl Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve ayrıca ‘Bilgisayar Destekli Arazi Toplulaştırması Projeleme Kursu’na da katılan 17 ziraat mühendisi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 2009 yılından itibaren her yıl bir milyon hektar alanı kapsayan arazi toplulaştırmasında aranan eleman haline geldi.

Bulunmaz teklif

Firma yetkilileri, bu yıl mezun olan 17 öğrenciye iş teklifi yaptı. Keplerini giyerek mezuniyet belgelerini alan öğrenciler, aralarından 4 temsilci seçerek firma yetkilileriyle görüşmek üzere Ankara’ya gitti ve iş görüşmesi yaptı.

Geçen yıl ilk kez öğrenci alan Biyosistem Mühendisliği bölümünde öğrenciler, arazi ve su kaynaklarının geliştirilmesi, arazi toplulaştırılması, tarımsal yapılar, tarımda otomasyon, yeni gelişen teknolojiler, hassas tarım teknikleri, enerji ve makinalar, bitkisel ve hayvansal üretimde mekanizasyon uygulamaları, hasat sonrası mekanizasyon uygulamaları konularda eğitim görüyor. Öğrenciler, mezun olduktan sonra ‘Biyosistem Mühendisi’ unvanı alıyor.

Vatan

Bir Cevap Yazın

*