Schneider Electric’e Yaz Stajı İçin 10 Bin Öğrenci Başvuru Yaptı

Uyguladığı staj programları ile özellikle mühendislik fakültelerinde okuyan öğrencilerin ilk tercihi olan Schneider Electric, bünyesinde staj yapan öğrencilerin her birini Schneider Electric çalışanı olarak görüyor. Yaz dönemi boyunca staj yapacak öğrencilerin seçim ve yerleştirme sürecinde oldukça titiz davranan Schneider Electric, gelecekte şirket bünyesinde çalışacak takım arkadaşlarını da erkenden seçmiş oluyor.

Schneider Electric olarak öğrencilerin staj yaptıkları dönemi en verimli şekilde kullanmalarının en büyük hedefleri olduğunu ifade eden Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya İK Direktörü Aylin Satun Olsun, 2010 yılında staja kabul edilen 52 öğrencinin stajlarını başarıyla tamamladıklarını da sözlerine ekledi. Olsun, öğrencileri çeşitli proje ve eğitimlerle desteklemenin, onların hem kişisel, hem de profesyonel gelişimlerine katkıda bulunduğunu belirtti.

8 Bin Online, 2 Bin Kariyer Günlerinde Elden Olmak Üzere, Schneider Electric’e Toplam 10 Bin Staj  Başvurusu Yapıldı

Bu yıl kariyer sitelerinden alınan 8 bin online başvuru ve üniversitelerin kariyer günlerinde  öğrenciler tarafından iletilen 2 bin özgeçmiş ile beraber toplam 10 bin’e yakın öğrenci, yaz aylarında Schneider Electric’te staj yapmak üzere başvurdu. Yapılan başvurular arasından seçilen 100 öğrenci, “Greenlight Assessment” olarak adlandırılan değerlendirme merkezi çalışması için Schneider Electric’e davet edildi. “Green Light Asessment”, öğrencilerin yetkinlikleri ve motivasyonları konusunda bilgi verirken, stajyer adaylarının şirket içerisinde hangi departmanda daha verimli çalışabilecekleri konusunda da Schneider Electric yetkililerine yardımcı oldu.

Schneider Electric Stajyerlerini “Green Light Asessment”da Motive Ediyor

Öğrencilerin stajları boyunca bölüm içinde görevlendirildikleri projeler dışında,  şirket genelinde düzenlenen çeşitli proje yarışmaları ve eğitimlerle de desteklendiğini belirten Aylin Satun Olsun, “Bu anlamda “Green Light Asessment “ adlı yapılanmamız da önemli bir destekleyici. Ayıca stajyerlere yönelik eğlenceli ve eğiştici aktivitelerle de bu dönemi renlendiriyoruz. Bu yıl stajyerlere yönelik uyguladığımız projelerinden bir tanesi de “Schneider Electric Kısa Film Yarışması” oldu. Öğrenciler büyük keyif aldı ve ödüllendirildi” şeklinde konuştu.

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya İK Direktörü Aylin Satun Olsun: “Şirketimizde staj yapan öğrencileri birer Schneider Electric çalışanı gibi görüyoruz”

Staj başvurusunda bulunan öğrencilerin, Schneider Electric’in dinamik yapısına ayak uydurabilecek, insiyatif alan ve fark yaratabilecek potansiyele sahip olmasına dikkat ettiklerini söyleyen Aylin Satun Olsun, şirketin misyonunu taşıyabilecek tutkulu, etkili, açık ve dürüst gençleri seçerken, gelecek için de kendilerine bir kaynak yarattıklarını belirtti. Olsun, “Şirketimizde staj yapan öğrencilerin herbirini, staj yaptıkları süre içinde aldıkları sorumluluklar ve onlara sağlanan gelişim imkanları açısından gerçek birer Schneider Electric çalışanı gibi görüyoruz. Onları yarım günlük bir oryantasyon programı ile karşılayıp, sonrasında ilgili bölümlere yönlendiriyoruz” dedi.

1 comments

Schneider Electric şirketinin yaptığını on/yirmi şirket daha yapsaydı ülkemizde üniversite öğrencileri için staj ve iş bulma
sorun olmaktan çıkardı.

Bir Cevap Yazın

*