UçArı’12 Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın Kazananları Belirlendi !

Türkiye’nin en aktif iş ve kariyer kulübü İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye’nin en prestijli yarışması UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sona erdi. Yarışmanın 1. grubu Cheers, 2. grubu UP, 3. grubu Rubik Küp oldu. Kazanan 3 grubun katılımıyla yarışmanın hemen ardından Anadolu Grubu’na düzenlenen gezi ile birlikte organizasyon sona erdi.

Anadolu Grubu ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmaya 25 Şubat – 25 Mart tarihleri arasında 1000’e yakın başvuruyla katılan gruplar ön eleme vakasını çözdüler ve finalist 8 grup İstanbul Teknik Üniversitesi Akademisyenleri ve Anadolu Grubu üst düzey yöneticileri tarafından belirlendi. Finalist gruplar Rubik Küp, OGÜ Uzatma, Çukurova Gıda, Cheers, UP, Clockwork, Wingless ve Boun oldular.

27 Nisan günü finale kalmaya hak kazanan 8 ekip çeşitli illerden gelerek otellerine yerleşti ve günün akşamında grupların başarısı ve yarışmanın ilk akşamı açılış yemeğiyle kutlandı. Açılış yemeğinde EMK UçArı’12 Proje Lideri Burak Sarı ve UçArı’11 ’de birinci olan gruptan Alperen Özkan konuşmalarını yaptılar. Katılımcılar yemeklerini yedikten sonra vaka çözümlerine hazırlanmak amacıyla konaklama yerlerine geri döndüler.

28 Nisan sabahı vaka çözümleri bütün gruplar için aynı anda başladı. Organizasyon komitesinin sürekli desteğiyle diledikleri iletişim aracını kullanarak gerçek bir vaka üzerinde 5.5 saat çalışan finalistler çözümlerini bitirdiler. Yarışmacılar çözümlerinin bitmesinin ardından Polonezköy’de gidilen ve tüm gün süren rahatlatıcı ve eğlenceli bir piknikle motive oldular.

29 Nisan sabahı Anadolu Grubu’ndan bir çok üst düzey yönetici ve İTÜ’nün saygıdeğer öğretim üyelerinin jüri kadrosunu oluşturduğu sunumlar başladı. Yarım saat arayla sunumlarını gerçekleştiren gruplar için heyecanlı bekleyiş akşam saatlerinde Üzüm Kızı’nda düzenlenen fasıla kadar sürdü. Fasılda açıklanan sıralamalara göre 1. gruba 5000 TL + Efes Moldova/Gürcistan Staji, 2. gruba 4000 TL + Slovenya’da “Discover Management” Programı, 3. gruba 3000 TL + hepsiburada.com’dan 500 TL’lik hediye çeki şeklinde oldu. Ödüllerini ve sıralamalarını öğrenen gruplar gece boyunca eğlenmeye devam ettiler.

30 Nisan sabahı kazanan üç grupla beraber Anadolu Holding’e şirket gezisine gidildi. Anadolu Grup yetkililerinin ve katılımcıların konuşmalarıyla şirket gezisi tamamlandıktan sonra UçArı’12 Ulusal Vaka Analizi Yarışması sona erdi.

 

Leave a Reply

*