Lojistikte Yenilikçi Adımlar

Lojistik Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün bu sene 12.sini düzenlediği LOJİSTİK ZİRVESİ, lojistik sektöründe bulunan alanında en iyi şirketleri bir araya getirmektedir. Hem Boğaziçi Üniversitesi hem de İstanbul’da bulunan birçok üniversitenin öğrencilerinin buluştuğu bu zirvede katılımcılar, sektörü en iyi şekilde tanıma fırsatını bulmanın yanında, interaktif etkinliklerle uygulamalı bir şekilde görme şansını da elde etmektedirler. 7 Nisan’da gerçekleşen Zirve’nin bu seneki ana teması, “Lojistikte Yenilikçi Adımlar” oldu. Yöneylem Araştırma Kulübü bu konu başlığı altında çok değerli konuşmacıları ağırladı.

PTT Kargo ve Lojistik Dairesi Başkan Yardımcısı Cemil TURGUT, “Lojistikte Bilgi Teknolojileri” , Ekol Lojistik Yönetim Sistemleri Geliştirme Yöneticisi Enise ADEMOĞLU “Lojistikte Güvenlik” , Kızılay Genel Müdürü Ömer TAŞLI “İnsani Yardım Lojistiği” ve MNG Kargo Genel Müdür Yardımcısı, FedEX Türkiye Direktörü Ali GÜRDAL “Çevreci Lojistik” konularındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Indus Danışmanlık da katılımcılar için düzenlediği interaktif oyun ile Lojistik Zirvesi’nde yerini aldı.

Katılımcıların Lojistik alanında birçok soruya cevap bulduğu, konunun uzmanlarıyla tartışma fırsatı yakaladığı bu günde, Boğaziçi Yöneylem Araştırması Kulübü tekrar başarılı bir organizasyona imza attı.

Emt Seminer Dizisi – Sürdürülebilirlik Semineri

EMT Seminer Dizisi – Sürdürülebilirlik Semineri 14 Nisan’da Garanti Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sürdürülebilirlik ana başlığı altında 3 oturum ve 1 süpriz aktivite düzenlendi. “FMCG’de Sürdürülebilirlik” için, Unilever Dış İlişkiler Direktörü Ebru Şenel Erim, “İklimlendirmede Sürdürülebilirlik” için Vaillant Group Türkiye Country Manager’ı Christoph M. Grosser, “Enerji Sektöründe Sürdürülebilirlik” için de OPET Teknoloji Otomasyon Mühendislik Grup Müdürü Hakan Koca bizlerle tecrübelerini paylaştı. Süpriz aktivite olarak da Yapı Kredi Kariyer Sahnesi’nden Erdem Baş ve İlker Elibol tek perdelik bir gösteri yaptılar. Yaklaşık 100 katılımcının katıldığı etkinliğimizin geri bildirim formlarında, katılımcılarımızın çok memnun kaldıklarını gördük.

Destekçilerimiz

Mars Logistics

Papa John’s

Danette

Starbucks

Julius Meinl

secretcv.com

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü
Zemin Kat  Mühendislik Binası Güney Kampüs Boğaziçi Üniversitesi
 +90 (212) 359 73 09

Leave a Reply

*