AIESEC Türkiye, geleceğin liderlerini buluşturdu.

AIESEC Türkiye, geleceğin liderlerini, LİDER 2012 Programı kapsamında, 15 Aralık’ta, Antalya’da Le Chateau De Prestige Hotel’de buluşturdu. AIESEC’ın programına, Türkiye’de 12 ilden ve KKTC’den seçilen 600 üniversite öğrencisi ve AIESEC üyesi gençler katıldı. İzgören Akademi Genel Müdürü Umut Sav’ın liderlik ve gelişim üzerine teori eğitimiyle başlayan programa, PayPal Türkiye Direktörü Kıvanç Onan ve PowerHRM Kurucusu Erol Levent konuşmacı olarak katıldı. SOGLA Akademi kurucularından Timur Tiryaki ise panelin moderatörlüğünü üstlendi. 18-25 yaş arası gençleri geleceğin liderleri olmaya hazırlayan programda, “Çokuluslu Firmalarda Uluslararası ve Kültürlerarası Liderlik” ve “Liderlik ve Gelişim” konuları da işlenirken; tüm gençler, DISC Kişilik Envanter testine katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen; “Sivil Toplum Kuruluşlarında Liderlik ve Katılımcılıkta Sürdürülebilirlik” başlığı altında yaptığı sunumla, geleceğin liderlerine, TÜGİAD’ı ve projelerini anlattı. Ardından gençlerle aynı konu hakkında interaktif proje çalışması yapan Yücelen; LİDER Paneli’nde ise gençlerin liderlik hakkındaki sorularını yanıtladı. AIESEC aracılığıyla gençlerle buluşmaktan büyük keyif aldığını dile getiren Yücelen, AIESEC ile TÜGİAD ortaklığını genişleterek, farklı platformlarda da sürdürmek istediklerini vurguladı.

Bu yıl, ilk defa düzenlenen LİDER Programı’nın ikincisi, AIESEC Türkiye 58. Ulusal Kongresi çerçevesinde, Mayıs 2013’te gerçekleştirilecek.

 

[stextbox id=”alert”]

AIESEC

1948 yılından bu yana faaliyet gösteren, dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC; 60 bini aşkın üyesi ile 113 ülkede faaliyet gösteriyor. Kâr amacı gütmeyen, politika dışı ve din, dil, ırk ayrımı gözetmeyen kurum, 64 yıldır gerçekleştirdiği değişim programları ile üniversite öğrencilerinin gelişimine katkı sağlıyor. AIESEC’te gönüllü olarak çalışan üniversite öğrencileri, uluslararası alanda faaliyet gösteren firmalarda sağladıkları staj olanakları ve toplumsal gelişim projeleri ile kendilerine “Dünya Barışı”nı vizyon ediniyor. 

Daha fazla bilgi için: AIESEC Türkiye Tel: +90 212 293 8165 internship.aiesec.org.tr

 

[/stextbox]

Leave a Reply

*