JCI İstanbul 2013 Yönetim Kurulu ve Projelerini Açıkladı

foto

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler ( JCI – Junior Chamber International Derneği’nin Istanbul Şubesi 2013 senesinde yapılacak projeleri ve yönetim Kurulu’nu açıkladı.

1992’den bugüne JCI İstanbul, gerek projeleri gerekse eğitimleri ile genç lider ve girişimcilerin bireysel gelişimlerine katkıda bulunarak, toplumda pozitif değişimi sağlamak için çalışmaktadır. JCI 115 ülkede 5000’in üzerinde şubesiyle dünyada önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biridir. Toplumsal projeleriyle markalaşmıştır.

JCI’ın yaparak öğrenme felsefesinin bir parçası olmak, burada kazandığınız yetkinlikleri gerek iş gerekse özel yaşamınızda kullanmak, liderlik becerilerinizi geliştirmek, takım üyesi olmak, geleceğinize yatırım yapmak için doğru yerdesiniz, felsefesiyle çalışmalarını 2013 yılında da sürdürmeye devam etmektedir.

Yönetim kurulu ve görevleri şu şekildedir;

Selen İNAL – Başkan

Aydın BIRIK – Sekreter

Onur AKSARAY- Sayman

Berna FIRAT – İş Dünyasından Sorumlu Başkan Yardımcısı

Ayşe TÜRKKAN – Toplumsal Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Furkan KARAGÖZ – Kişisel Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Özlem HOŞCAN – Uluslararası Aktivitelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Ten Outstanding Young Persons (TOYP)

 JCI,bu yıl da başarılı gençlere fırsatlar sunmaya devam ediyor.

 JCI tarafından dünya çapında gerçekleştirilen ve son 18 yıldır da JCI Türkiye liderliğinde ve JCI İstanbul proje yönetiminde ve ana sponsorluğunda Türkiye’de gelenekselleştirilen  TOYP (Ten Outstanding Young Persons) “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Ödülleri” 2013 senesinde de gerçekleştirilmeye devam edecek.

Yeni buluşlara ve üstün başarılara imza atan sessiz kahramanları duyuran ödülolarak anılmaya başlanan TOYP kapsamında gençler, çevreden hukuka, insan haklarından fen ve tekniğe kadar 10 farklı kategoride, projelerini yarıştıracak. Kazanan 10 gencimiz ise, her yıl olduğu gibi, özel bir tören ile onurlandırılarak kamuoyuna açıklanacak ve dünya finallerinde yarışmaya hak kazanacak.

Türkiye’nin en başarılı on genci ( TOYP ) şimdiye kadar 8 Dünya birincisi çıkarmıştır.

JCI İstanbul ve JCI Türkiye, bu tecrübesini TOYP Academy çalışması adı altında 3 senedir dünyadaki diğer JCI şubelerine aktarmaktadır.

Global Girişimcilik Haftası

Başlangıcından itibaren Global Girişimcilik Haftası paydaşlarından olan JCI İstanbul, bu sene de GHH bünyesinde hafta boyunca aktivitelere devam edecektir.

2011 senesinde GGH bünyesinde yapılan TOYP, GGH bünyesinde yapılan en geniş katılımlı etkinlik seçilmiştir.

Crossroads Kısa Film Festivali

Bu sene 8. gerçekleştirilecek olan JCI Istanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali ,  dünyada kültürler arası diyalog  konusunda küresel bilinç oluşturmayı amaçlayan bir kısa film yarışması ve festivalidir. Festival kısa film yapımcılarını bir yarışma ile desteklemektedir.

Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma

JCI İstanbul’un üzerinde özellikle durduğu Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma eğitimleri ve yarışmaları devam edecektir. Kişilerin Topluluk Önünde Konuşma’daki yetkinliklerini gerek eğitimlerle gerekse pratik çalışmalarla geliştirerek, katılımcıların  liderlik ve sunum yeteneklerine katkıda bulunmaya devam edecektir.

Networking Aktivitesi 

JCI İstanbul, bu sene de İş Dünyası ayağında düzenleyeceği yeni konseptli ve yüksek katılımlı Networking aktiviteleriyle, iş profesyonellerini ve girişimcileri bir araya getirerek sinerji yaratacaktır.

 

Junior Chamber International (JCI) Hakkında:

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan, JCI (Junior Chamber International  Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ), 200 bini aşkın üyesi ile dünyada 115 ülkede faaliyet göstermektedir. Küreselleşen dünyada, evrenselliği benimseyen ve dünya barışını destekleyen bir oluşum olan JCI, üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişime katkıda bulunmalarını hedefler. ICC, UNICEF, AIESEC gibi derneklerle de işbirliği içinde olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Başkanı),  Gerald Ford (ABD Başkanı), Paul Schulter (Danimarka Başkanı) gibi birçok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.

Junior Chamber International ( JCI ) Istanbul Hakkında:

1992’den bugüne JCI İstanbul gerek projeleri gerekse eğitimleri ile genç lider ve girişimcilerin bireysel gelişimlerine katkıda bulunarak, toplumda pozitif değişimi sağlamak için çalışmaktadır. 1987 yılında üyeliğe kabul edilen JCI Türkiye’nin en büyük ve köklü şubelerinden olan JCI İstanbul aynı zamanda JCI Türkiye adına JCI ‘nin tüm Dünya’da düzenlediği Ten Outstanding Young Persons( TOYP ) ‘un Türkiye ayağını düzenlemektedir. Ayrıca JCI İstanbul, 7 senedir düzenlediği Uluslar arası Crossroads kısa film festivali ile de kültürel diyaloga katkı sağlamaktadır. Bunun dışında Dünya’nın en büyük Girişimcilik çalışması olan Global Girişimcilik Haftası’nın Türkiye’de icra kurul üyesi olmakla birlikte Girişimci Ruhlar Buluşuyor, Çizgi Dışı Kariyer Sohbetleri, Yönetici Kariyer sohbetleri ve eğitimleri ile de ekosisteme katkı sağlamaktadır. Twinning – uluslar arası aktiviteleri, TOYP Akademi’nin yanı sıra Türkçe – İngilizce Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma çalışmaları,Başarı Hikayeleri, Şehrini Anlat fotoğraf yarışması, Roman projesi, Mutluluk Korosu, JCI İstanbul Akademi ile de çalışmalarını sürdürmektedir.

 

JCI Istanbul PR Takımı’13 adına

JCI Istanbul 2012 PR Direktörü

Tolga Kayasu

M:tolga.kayasu@gmail.com

Junior Chamber Internationalİstanbul

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği

Leave a Reply

*