Google Home ile Alışveriş Yapma Dönemi Başlıyor

Teknolojinin gelişmesi, zaman geçtikçe kullanıcı deneyimlerinin de değişimine neden oldu. Son dönemlerde pek çok yeni teknoloji, kitlelerin kullanımına sunulması başlandı ve bu da insanların normalde yaptıkları işleri daha kolay ve farklı şekillerde yapmalarını sağlıyor. Bunun en iyi örneklerinde biri ise kişisel asistanlar.

Amazon’un ve Google’ın son zamanlarda bu alanda agresif hamleleri var. Amazon’un kişisel asistanı Alexa tabanlı akıllı hoparlörü Echo ve Google’ın kişisel asistanı Assistant ile güçlendirilen akıllı hoparlörü Home ise, kişisel asistanların kullanımını evlere taşıdı. Amazon Echo daha önce piyasaya sürülmüş olsa da Google Home da kısa da sürede sunulan yeni özelliklerle rekabate dahil oldu.

 

Bu alandaki varlığını güçlendirmekte kararlı olan Google, akıllı hoparlörü için yeni özellikleri art arda kullanıma sunuyor. Şirketin akıllı hoparlörü için son olarak kullanıma sunduğu özellikle birlikte, artık Google Home aracılığıyla alışveriş yapılabilecek. Kullanıcılar, Google’ın alışveriş servisi Google Express aracılığı ile ABD’nin Alaska ve Hawaii eyaletleri dışındaki bütün eyaletlerinde bulunan 50’yi aşkın markadan alışveriş yapabilecekler ve siparişleri aynı gün içinde Google Express tarafından hemen teslim edilecek.

Bununla birlikte kullanıcıların, Google Express’in 95 dolarlık yıllık üyeliğine sahip olmamaları durumunda hizmetten yararlanabilmek için minimum sipariş bedelini tutturmaları ve belli bir miktar teslimat ücreti ödemeleri gerekiyor. Google Home kullanıcılarının bu hizmetten faydalanabilmeleri için tek yapmaları gereken, Google Home uygulamasındaki ayarlar menüsünden ödeme bilgilerini ve teslimat adreslerini girmek.

Şimdilik Türkçe dilini desteklemeyen Google Home hoparlörüne “Google, nasıl alışveriş yaparım?” ya da “Ok Google, sipariş ver” şeklinde komut verildiği takdirde istenilen ürünler internette aranıyor. Daha sonrasında Google Home, bulduğu sonuçları sesli olarak sahibine okuyor.

Leave a Reply

*