Cristiano Ronaldo’nun Sosyal Medya Hesaplarından 2016’da 500 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi!

Cristiano Ronaldo’nun Sosyal Medya Hesaplarından 2016’da 500 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi!
 
Hafızalardan silinmeyen golleri, kazandığı kupalar ve hakettiği ödüllerle dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasına adını çoktan yazdıran Cristiano Ronaldo, markalar için en değerli sporculardan biri olarak görülüyor. Özellikle de dijital medya ortamında ilgi görmekte.
 
Forbes Dergisi’nin tahminlerine göre 2016 senesinde Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran ve Portekiz Milli Takımı ile de Avrupa Şampiyonu olan Cristiano Ronaldo’nun geçtiğimiz sene toplam kazancı 88 milyon doları buldu. Bu kazancın yaklaşık 56 milyon dolarını maaş ve primler oluştururken geri kalan 32 milyon doları ise sponsorluk ve reklam gelirleri oluşturdu. Sponsorluk ve reklam gelirlerinin büyük kısmı ise oyuncunun 2016 Aralık ayında 1 milyar dolar karşılığında ömür boyu anlaşmaya imza attığı spor giyim firması Nike’dan geldi.
 
Cristiano Ronaldo, sadece geçen sene sosyal medya hesapları aracılığı ile Nike markasına 500 milyon dolar kazandırdı. Oyuncunun Facebook’ta 120 milyon, Instagram’da 92 milyon ve Twitter’da 50 milyon olmak üzere toplam sosyal medya hesaplarında 262 milyon takipçi bulunuyor. Cristiano Ronaldo, 2016 yılında sosyal medya hesaplarında Nike logosunun ya da adının yer aldığı 347 paylaşım yaptı ve bu paylaşımlar, toplamda 477 milyon etkileşim (beğeni, paylaşım ve yorum) aldı.

Leave a Reply

*