Gmail’in Android Kullanıcılarına Özel Para Transferi Özelliği Geldi

Gmail’in Android Kullanıcılarına Özel Para Transferi Özelliği Geldi
Gmail, e-mail ile mesaj ve fotoğraf gönderebilmenin ötesinde bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Artık Gmail üzerinden para da gönderebileceksiniz. Google, bu işlemi Android Gmail ile bunun yapılmasını sağlıyor. Bu özellik, Android Pay gerçekleştiği sırada Venmo’ya benzer bir para transferi uygulamasıyla geçiş yapan Google Cüzdan‘ı kullanıyor.
 
Parayı yakınlarınız ve iş ilişkilerinizin olduğu kişilere aktarmak için pek çok yöntem var. Hem de Apple Pay ve PayPal gibi yeni yöntemlere kadar kullanıcıların pek çok seçeneği bulunmakta. Artık, Android kullanıcıları için Gmail, para göndermek ve talep etmek gibi yeni bir yollar sunuyor. Google, bu para gönderim tesisini 2013 senesinde web üzerindeki Gmail’e getirdi. Şimdi, Google Cüzdan Android için Gmail’e entegre edildi. Sonuç olarak, kullanıcılar para gönderebilir veya para talep edebilirler.
 
Bir kullanıcının para transferi seçeneklerine erişmek için yalnızca bir posta oluşturması ve ataç düğmesine tıklaması yeterlidir. Gönderilen para, alıcının Google Cüzdanında gelir ve ek bir ücret ödemeden banka hesaplarına aktarılabilir. Bir arkadaşınıza para göndermeniz gerektiğinde, ek bir uygulama yüklemeden gönderdiğiniz parayı alabilirler. Sonuç olarak artık Android kullanıcıları tek bir dokunuşla para aktarabiliyor olacak. Unutmayın, Google Cüzdan cihazınıza yüklemeniz bile gerekmez ve işlemin tamamı Gmail uygulamasında gerçekleşir. Google ayrıca hiçbir ücret alınmadığını ve paranın doğrudan banka hesabına gönderildiğini belirtti.
 
Android için Gmail uygulamasında yeni para transferi özelliğini denemek isterseniz, nasıl yapabileceğinizi aşağıda açıkladık.
 
Peki Android İçin Gmail Uygulamasında Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılıyor?
 
Gmail uygulamasında para göndermek çok kolay, tıpkı bir e-posta oluşturma ve bir doküman eklemek gibi basit diyebiliriz. Android akıllı telefonunuzdaki Gmail uygulamasına giriş yapın ve sağ alt köşedeki oluşturma düğmesine tıklayın. Üst menü çubuğundaki ataç düğmesine dokunun. Karşınıza Para gönder ya da Para İste seçenekleri çıkacaktır. Bunlardan birini seçerek tutarı girebilirsiniz. Devam düğmesine dokunduğunuzda ise Google Cüzdan hesabınıza kaydedilen herhangi bir ödeme yönteminiz yok diye sizden istediğiniz şekilde ödeme yapmanız uyarısı gelir. Kart ayrıntılarınızı ekleyip, kaydedin ve işleme devam edin. Ayrıca, ödeme yapma sebebinizi açıklamak için bir not ekleyebilirsiniz. Para Ekle düğmesine tıkladığınızda uygulama parayı alıcının hesabına doğrudan gönderecektir. Alıcı, parayı ücretsiz ve bankaya doğrudan aktarma seçeneğini kullanabilir. Taşıma işleminden sonra siz ve alıcı, tüm aktarım detaylarını gösteren bir e-posta alacaksınız.
 
Tüm bu işlemleri GIF’de etkin şekilde görebilirsiniz:
Yorumlarınız bizim için değerlidir. Sizce Gmail’in bu yenilikçi özelliği benimsenir mi?

Leave a Reply

*