McDonald’s’ın Twitter Hesabından Donald Trump Hakkında Atılan Skandal Tweet

McDonald’s’ın Twitter Hesabından Donald Trump Hakkında Atılan Skandal Tweet
 
McDonald’s’ın resmi Twitter hesabı üzerinden ABD Başkanı Donald Trump hakkında skandal bir tweet atıldı. Donald Trump’ın Twitter hesabına itafen olarak atılan ve Barack Obama’dan da söz edilen tweet’te “Sen aslında bir başkanın iğrenç bir bahanesisin ve biz, Barack Obama’nın dönmesini çok isterdik. Ayrıca minicik ellerin var.” şeklinde bir cümleye yer verildi. Bununla beraber tweet, profil sayfasına sabitlendi. Bu tweet, paylaşıldıktan 20 dakika sonra ise silindi.
 
Bu skandal tweet silindikten sonra McDonald’s bir tweet atarak konuyla dair bir açıklama yaptı. Açıklama ise şu şekildeydi; “Twitter, bize hesabımızın tehlikede olduğunu bildirdi. Tweet’i sildik, hesabımızı güvene aldık ve bu konuyu araştırıyoruz.” denildi.
 
McDonald’s’ın yaptığı bu açıklama, şirketin Twitter hesabının hacklenmiş olabilece fikrini akıllara getirdi. Bununla beraber şirketin Twitter hesabına erişim yetkisi olan bir McDonald’s çalışanının bireysel hesabından atacağı tweet’i kazara şirket hesabından atmış olma ihtimali de mevcut. Fakat tweet’in profil sayfasına sabitlenmesi ve bir fast food zincirinin Twitter hesabının hacklenmiş olması ihtimalini artırıyor.

Leave a Reply

*