Instagram Story’e Gelen Güncelleme İle Önemli Bir Gelişmeye Daha İmza Attı

Instagram Story’e Gelen Güncelleme İle Önemli Bir Gelişmeye Daha İmza Attı
 
Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yaz sonunda Snapchat’in 24 saatte kaybolan anlık “Hikâyeler” (Story) özelliğini birebir kopyalayan Instagram, kendi blog’unda yeni özelliği Instagram Stories ile ilgili önemli veriler paylaştı. Mark Zuckerberg‘in yaptığı paylaşıma göre Instagram’ın hikayeler özelliği günde 200 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.
 
Instagram’ın 7 ay önce hayata geçirdiği ve 10 saniyelik görüntülerin 24 saat süreli yayınlandığı Story’ler özelliği 3 ay önce 150 milyon kullanıcıya kadar ulaşmıştı. Açıklanan bu rakamın 2011’den bu zamana faaliyette olan Snapchat’in günlük kullanıcı hacmine eşit olması büyük bir başarı olarak konuşulmuştu. Aktif kullanıcı sayısı 158 milyon olan Snapchat’in Instagram’ın gerisinde kaldığı artık netleşmişti.
 
Instagram’a “Selfie” çıkartması özelliği
 
Instagram bu önemli kilometre taşını kullanıma sunulan yeni özelliklerle kutluyor. Instagram Story’lerine yeni gelen özellikle birlikte Instagram üzerinden çekilen hikaye içeriğinde ön kamerayı kullanarak özçekim (selfie) çekilebiliyor. Yeniliklerden biri de en çok favorilenen çıkartmaları kolaylıkla bulmanızı sağlayacak yeni bir kısayol oluşturulması oldu. Instagram’ın yepyeni özelliklerini deneyimleyebilmek için iOS’ta 10.16 güncellemesini, Android’de ise 10.16.1 güncellemesini yapmanız yeterli olacaktır.
 

Leave a Reply

*