Facebook F8 Konferansı’nda Yeniliklerini Duyurdu

Facebook F8 Konferansı’nda Yeniliklerini Duyurdu
 
Facebook, yılın en büyük geliştiriciler etkinliği olan Facebook F8 Konferansı’nda yeniliklerinden bahsetti.
 
Facebook’un, bu sene 18-19 Nisan 2017 tarihlerinde San Jose, California’da gerçekleşen Facebook F8 konferansının ilk gününde açılış konuşmaları tamamlandı. Konferansa 4.000’den fazla katılım oldu ve milyonlarca insan açılış konuşmasını Facebook Live üzerinden takip etti. F8 kapsamında 45 ülkeden geliştiricileri bir araya getiren buluşmaların Türkiye ayağı ise 18 Nisan Salı akşamı Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş’ın ev sahipliğinde, ODTÜ Teknokent Ankara’da gerçekleşti.
 
F8 konferansında Mark Zuckerberg, teknolojinin yerel ve küresel seviyede etkin ve etkili topluluklar oluşturmaya yardım edeceğinden bahsettiği bir açılış konuşması yaptı. Teknoloji, toplumlara iletişim kurmak için yeni yöntemler veren ve en ilginç olanlarından biri Artırılmış Gerçeklik (AR). Zuckerberg, kameranın ilk Artırılmış Gerçeklik platformu olduğundan bahsetti ve yeni Camera Effects Platformu’nu (Kamera Efektleri Platformu) duyurdu.
 
Duyurulan yenilikler arasında Sanal Gerçeklik (VR) uygulaması olan Facebook Spaces, geliştiricileri bir araya getiren Developer Circles, bugün dünyada 140 milyondan fazla yer hakkında ücretsiz bilginin yer aldığı Places Graph, Facebook kimliği ve Messenger kimliğini bir araya getiren Identity, yenilenen yüzüyle Facebook Analytics ve Messenger ile ilgili gelişmelere de yer verildi.

Leave a Reply

*