Samsung Yeni Reklamında iPhone Kullanıcılarına Artık Büyümelerini Söylüyor

Samsung, yeni reklam filminde gelmiş geçmiş bütün iPhone’lara laf atmaktan çekinmiyor.

Ülkemizdeki rekabet yasaları buna pek izin vermiyor ama ABD’de reklamda rekabet konusu oldukça açık bir alan. Samsung ve Apple arasındaki akıllı telefonlar konulu ezeli rekabet de sık sık reklamlara yansıyor. Özellikle Samsung, reklamlarında iPhone‘a laf atmaktan çekinmiyor. Samsung’un dün yayınlanan yeni reklam filmi ise laf atmayı biraz daha ileri taşıyarak gelmiş geçmiş tüm nesil iPhone’lara oldukça sert bir kroşe çakıyor.

“Growing Up” isimli 60 saniyelik reklam filmi, kahramanımız Eric’in yıllar içinde iPhone ile yaşadığı hüsranı, pek çoğumuza da tanıdık gelebilecek anektodlarla anlatıyor. Film 2007 yılında başlıyor. iPhone piyasaya ilk kez çıkıyor, Eric ise pek çok başka insan gibi iPhone almak için uzun kuyruklarda bekliyor. 2010 yılında telefonuyla fotoğraf çekerken “Hafızada yer kalmadı” uyarısıyla karşılaşıyor.

2013 yılında iPhone – Samsung kıyaslaması daha net bir şekilde başlıyor çünkü o yıl Samsung da akıllı telefon pazarına giriyor. 2013’te Eric yeni bir iPhone alıyor ve yıl sonradan kız arkadaşı olacak Lauren ile tanışıyor. Lauren bir iPhone kullanıcısı değil, Samsung tercih ediyor. Nitekim daha tanışma anında dahi Lauren, Samsung Galaxy Note 3 ile Eric’in telefonunu kalem ile ekrana yazarken, Eric ise eski usül numarayı giriyor.

2015’te yine uzun iPhone kuyrukları bekliyor Eric. 2016’da ise Lauren’la beraber bir göl kenarındalar, şakalaşırken ikisi de suya düşüyor. Samsung sağlam çıkıyor, iPhone ise pirinç içinde beklemek zorunda kalıyor. 2017’ye geldiğimizde meşhur kulaklık girişi sorunu gündeme geliyor. Lauren telefonunu kablosuz olarak şarj eder ve o sırada müzik dinlerken, yeni telefonunda artık bir kulaklık girişi olmayan Eric hem şarj etmek hem de bir şeyler dinlemek için bir sürü dönüştürücüyle boğuşuyor.

Eric’i son noktaya getiren, ben dahil pek çok insanı bıktıran kulaklık meselesi midir bilinmez ama Eric nihayet iPhone’dan vazgeçiyor ve sonunda o da Samsung’a geçiyor. İnsanlarsa hala iPhone X kuyruğunda bekliyor.

kaynak

  Share:

Leave a Reply

*