STAJINI PUANLA

Stajını Puanla, staj serüvenini eleştirel gözle ele alan, söyleyecek sözü olan herkese deneyimlerini paylaşma fırsatı veriyor…

Staj yapmanın önemi her geçen gün artıyor. Burada en büyük etken ise şirketler için yeni mezun adayları işe alım sürecinde edinilen staj deneyimlerinin daha belirleyici bir faktör haline gelmesi. Profesyonel hayata ısınma turu olarak değerlendirebileceğimiz, mesleğinizi biraz olsun uygulama fırsatı edinebileceğiniz stajlar, mezun olduktan sonra karşılaşacağınız zorlu iş bulma döneminde en çok ihtiyacınız olacak “iş deneyimi” konusunda sizi avantajlı kılan önemli bir araç.

Üniversite yıllarında zorunlu olsun veya olmasın kurumsal bir şirkette yapılan verimli bir staj ileride yeni mezun olmuş bir adayın edineceği önemli bir kazanca dönüşüyor.  Kurumsal bir şirkette staj yapmak kadar staj süreci boyunca edineceğiniz deneyim de oldukça önemli.

Üniversite öğrencilerinin staja bakış açıları burada farklılık gösterebilir. Kurumsal ve isim yapmış bir şirkette staj yapmış olmanın Cv de yapacağı “albeni” kimi zaman göründüğü kadar etkin olmayabilir. Kurumsal bir şirkette yapılan stajın üniversite döneminde size katacağı iş deneyiminden öte edineceğiniz şirket kültürünün ileride faydasını mutlaka göreceksiniz.

Peki her kurumsal şirket stajyerlerine vaad ettiği staj imkanlarını sunabiliyor mu? Deneyim kazanacağınız önemli bir staj fırsatını şirket hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadığınız için kaçırmak mı üzeresiniz?

Staj deneyimlerinizi paylaşın, staj tecrübelerinizi kıyaslayın. Staj yapmadan önce kafanızdaki soru işaretlerini giderin.

Bakalım sizden öncekiler stajlarını nasıl puanlamışlar?

Leave a Reply

*