GMC Yeniliklere İmza Atıyor

3

33 yıldır dünyanın 40’ı aşkın ülkesinde uygulanan GMC ya da tam adıyla Global Management Challenge’da bu yıl ülkemiz 6. kez uluslararası platformda yarışıyor. Organizasyonunu Realta Danışmanlık’ın yaptığı, dünyanın en gelişmiş strateji ve yönetim simülasyonu GMC Türkiye, önümüzdeki seneden itibaren İş ve Kariyer Kulüpler Birliği 3İK ortaklığı ile yepyeni bir boyut kazanıyor.

Türkiye’deki iş ve kariyer kulüplerini tek çatı altında toplayarak üniversitelerde etkili çalışmalar yürüten 3İK ve GMC işbirliği ile öğrenciler ve profesyoneller olmak üzere 2 farklı kategoride devam edecek olan yarışmada, 1024 öğrenci takımı ilk turda 128 grupta mücadele verecek. Her grubun birincilerinin oluşturacağı 8 takımdan oluşan yarı final turu sonrasında, 4 takım Türkiye finaline katılmaya hak kazanacak. Öğrencilerden bağımsız olarak yarışan ve yarı finale kalan 4 şirket takımının da katılımıyla, GMC Türkiye finalinde birinci olan takım uluslararası finalde ülkemizi temsil edecek.

Sanal şirketlerini pazarda 1 numaraya taşımak ve en yüksek hisse değerine ulaştırmak hedefiyle, şirketin tüm hayati fonksiyonlarını yöneten üniversite öğrencileri ve profesyonel şirket yöneticilerini Türkiye finalinde biraraya getirecek olan yarışmada; bir şirketin sorumluluğunu daha üniversite yıllarında almayı deneyimleyen, yetenekli, donanımlı, iletişim gücü yüksek ve kariyer odaklı takım oyuncuları, şirket katılımcıları ile gerçek bir rekabet ortamında mücadele verecek.

Sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkat çeken, iş ve kariyer alanında faaliyet gösteren uluslararası bir etkileşim ve gelişim ağı kurma stratejisi ile çalışan 3İK’nın ortaklığı ile önümüzdeki yıl yeniliklere imza atacak olan ve bu yıl 33.’sü düzenlenen yarışmada tüm dünyadan 40.000 katılımcıdan oluşan 8.500 takım yarışıyor. Aralık ayı sonunda başlayan GMC 2012’nin uluslararası finali, Nisan 2013’de Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılacak.

 

Sinem Ulus

 

Leave a Reply

*