KARİYER PANAYIRI

KARİYER PANAYIRI

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) 2006 yılından itibaren; sektörlerin önde gelen firmalarıyla üniversite öğrencilerini bir araya getirerek kariyer fırsatları platformu yaratan “Kariyer Panayırı”nı gerçekleştiriyor.

İSTANBUL’DAN ANADOLU’YA…

2006 yılında İstanbul Harbiye Askeri Müze’de ilk kez gerçekleştirilen Kariyer Panayırı’nı, 2010 yılında farklı bir konseptle Anadolu’ya taşındı.

“PERYÖN tarafından bu yıl 11. kez yapılacak olan Kariyer Panayırı’nda, gençler iş dünyasının deneyimli isimleriyle buluşmaya devam ediyor.

Özellikle büyük şehirler dışındaki üniversitelerde okuyan gençler, iş dünyasıyla iletişim konusunda kısıtlı olanaklara sahipler ve doğal olarak bu onlar için önemli bir sorun. Şirket yöneticilerinin bizzat Kariyer Panayırı’na katılarak paylaştıkları bilgiler, etkinliğimizin verimliliğini artırdı.

Gençler gelecekte kendilerini nasıl bir iş dünyasının beklediğini merak ediyor ve endişe duyuyorlar.

Bugüne kadar genç potansiyelin doğru değerlendirilmesi misyonumuzdan yola çıkarak ziyaret ettiğimiz 35 ilde bir kez daha fark ettik ki, ülkemizin tüm üniversitelerinde binlerce potansiyel çalışan gelecekle ilgili desteğimizi bekliyor. PERYÖN bu misyon çerçevesinde gençleri iş dünyası profesyonelleriyle bir araya getirmeyi ve sorularını yanıtlamayı sürdürecek. Ancak tüm iş dünyasının misyonu, ülkemizin her köşesindeki gençlerin gelecekte eşit iletişim ve iş olanaklarına sahip olması için iş birliği etmek olmalı. Bu konuda  PERYÖN işbirliklerine açık ve istekliyiz.

PERYÖN’ ün genç potansiyeli geliştirme odağı doğrultusunda 2006’da başlattığı Kariyer Panayırı bugüne kadar 35 ilde 4 bini aşkın üniversite öğrencisine ulaştı.”

Bu yıl Mart ve Mayıs aylarını kapsayan  Kariyer Panayırı’nda Balıkesir Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Onsekiz Mart Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi ziyaret edilecek.

Biz de Businews olarak Kariyer Panayırı etkinliğinin destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Detaylı Bilgi: https://goo.gl/55V8yp

Leave a Reply

*