Instagram’a “Koleksiyonlar” Özelliği Geldi

Instagram’a “Koleksiyonlar” Özelliği Geldi
 
Büyüme ve inovatif yenilikler için, kıyasıya rekabetin sürdüğü sosyal medyada bir yeni gelişme daha yaşandı. Instagram’ın bu seferki ilham kaynağı ise Pinterest oldu. Instagram’ın yepyeni özelliği “Koleksiyonlar” tanıtıldı.
 
Instagram, farklı platformlardan ilham aldığı ve kendi bünyesine eklediği özelliklerle dillerden düşmüyor. Instagram ilham kaynağını bu sefer Snapchat’ten değil, Pinterest’ten buldu ve yeni bir özelliği platformuyla bütünleştirdi.
 
Kaydettiğiniz gönderileri organize etmenin yeni bir yolu olarak tanıtılan bu özellik “Koleksiyonlar (Collections)” olarak tanıtıldı. Yeni özellikle Pinterest’in Panolar (Boards) özelliğinde olduğu gibi, Instagram’da da fotoğraf ve videoları artık ayrı kategoriler altında sınıflandırarak toplamak artık mümkün. Collections özelliği, kayıtlı gönderiler sekmesinin altında yer alıyor.
 
Kitap ayracı görünümlü ikona tıklayarak istenilen gönderilerin kaydedildiği alan, Instagram’ın yeni özelliği ile birlikte artık kategorilere ayrılacak. Kullanıcılar “Fotoğraflar”, “Videolar”, “Komik Videolar”, “Araba Fotoğrafları” gibi kendi alanlarını özelleştirebilecek ve koleksiyonlar oluşturabilecek. Instagram’ın mobil uygulamasına gelen güncellemeyle hem Android hem de iOS cihazlar için geçerli olacak.

Leave a Reply

*